Szanowni Państwo!

Olsztyńskie Stowarzyszenie Hospicyjne „Palium” jest Organizacją Pożytku Publicznego i ma na celu wspieranie działalności Hospicjum im. Jana Pawła II w Olsztynie.
Przekazując 1% podatku włączają się Państwo do wielkiego dzieła jakim jest niesienie pomocy ludziom cierpiącym.
Każda przekazana złotówka zostanie wykorzystana na budowę nowej siedziby Hospicjum.
W imieniu wszystkich naszych pacjentów z góry Państwu dziękuję.
Dyrektor Hospicjum

Skorzystaj z prawa decydowania o swoim podatku!

Darmowe rozliczenie PIT we współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.

Od 15 lutego 2019 r. możesz również rozliczyć się z pomocą usługi Twój e-PIT

Usługa Twój e-Pit to zeznanie podatkowe PIT-37 lub/i PIT-38, które 15 lutego zostanie udostępnione podatnikowi w serwisie podatki.gov.pl. System automatycznie wypełni i udostępni PIT-37 lub PIT-38 (nie trzeba składać żadnego wniosku w tej sprawie). Znajdują się w nim informacje od pracodawcy, dane z ubiegłorocznych zeznań, takie jak nr rachunku bankowego, ulga na dzieci czy dane organizacji pożytku publicznego.

Twój e-Pit można:

– zweryfikować i zaakceptować bez zmian

– poprawić (zmienić/wpisać organizację pożytku publicznego, której chcemy przekazać 1% podatku,

-uzupełnić o dane których nie posiada urząd skarbowy (np. ulgi odliczenia)

Twój e-PIT można tez odrzucić i rozliczyć się samodzielnie. Jeżeli podatnik nic nie zrobi z zeznaniem PIT, przygotowanym dla niego i nie rozliczy się samodzielnie z urzędem skarbowym, to 30 kwietnia  2019 r. Twój e-PIT zostanie uznany za zaakceptowany.

Usługa Twój e-PIT automatycznie wskazuje tę organizację pożytku publicznego (OPP), która w ubiegłym roku otrzymała od podatnika 1% podatku. Wskazuje też cel szczegółowy i automatycznie zaznacza zgodę na przekazanie wybranej OPP informacji o 1%, według informacji z ubiegłego roku. Można edytować te dane i zmienić wybraną wcześniej OPP lub cel szczegółowy. Osoby, które rozliczają się po raz pierwszy maja możliwość edycji zeznania i przekazania swojego 1% podatku.

Dodatkowe informacje dostępne są na stronie  Ministerstwa Finansów www.podatki.gov.pl.