W weekend część naszego zespołu miała okazję uczestniczyć w XVIII Konferencji Opieki Paliatywnej „Wyzwania opieki paliatywnej: w trosce o pacjentów i siły życiowe zespołu leczącego”, zorganizowanej przez Hospicjum Elbląskie im. dr Aleksandry Gabrysiak.
Dziękujemy wszystkim prelegentom. A w szczególności oczywiście tym z Naszego zespołu. Dyrektor Teresa Kocbach mówiła o wyzwaniach i możliwościach pielęgniarek w opiece hospicyjnej a Karolina Dąbrowska-Chołostiakow nasz psycholog hospicyjny opowiadała jak w codziennej pracy mierzyć się ze swoim lękiem przed śmiercią.
Dziękujemy również Doktor Katarzynie Kożurno konsultantowi wojewódzkiemu w dziedzinie medycyny paliatywnej, która miała okazję poprowadzić całość wydarzenia, opowiedzieć o stanie opieki paliatywnej w województwie warmińsko mazurskim, a na koniec odpowiedzieć na wiele nurtujących pytań